Nieuwe bedrijfswagen kiezen? Deze merken scoren het best in leasingland

574
Volvo V40 T4 Momentum Location Profile

Terwijl particuliere autokopers de aankoop van een nieuwe wagen om diverse redenen op de lange baan schuiven, blijft de Belgische fleetmarkt jaar na jaar groeien. Ook in de eerste zeven maanden van 2019 ging de verkoop aan bedrijven er met 3,34 procent op vooruit (ter vergelijking: de totale automarkt staat op het moment van schrijven bijna 6 procent in de min) waardoor alsmaar meer constructeurs hun aanbod afstemmen op maat van de Belgische fleetrijder.  

Bij de 20 grootste fleetmerken is Volvo de enigszins verrassende koploper. De Zweedse constructeur haalde in de periode januari-juli maar liefst 81% van zijn verkoop in de fleetsector. Minder verrassend is dat ook de Duitse Drie Mercedes (73%), BMW en Audi (allebei 72%) het merendeel van hun wagens naar het fleetcliënteel zagen gaan.

De rest van de top 20 van grootste fleetmerken in ons land heeft hoofdzakelijk een fleetaandeel dat schommelt tussen de 38% en de 55%. Enige uitzonderingen zijn Dacia (31%), Toyota (33%) en Kia (17%).

Hieronder kan u de 20 grootste merken van ons land bekijken, net als het verkoopsaandeel dat zij halen uit de fleetverkoop.

MERKTOTALE VERKOOPFLEETVERKOOPAANDEEL (%)
1VOLKSWAGEN35,57418,93853
2MERCEDES24,50117,93173
3RENAULT31,98817,12754
4BMW23,24116,80172
5AUDI19,80414,25672
6PEUGEOT27,41612,84347
7VOLVO13,79411,21381
8OPEL21,6289,11142
9SKODA12,5357,82662
10CITROEN17,7197,03740
11FORD15,9906,02338
12HYUNDAI13,5875,60841
13FIAT10,7184,63943
14DACIA12,9894,05531
15TOYOTA11,0603,66233
16NISSAN8,5333,37840
17SEAT7,1293,08143
18MINI4,7942,47952
19LAND ROVER3,3242,06462
20KIA9,9531,65817